Ciekawość dziecka to jedna z najbardziej fascynujących rzeczy, której osoba dorosła nie zawsze jest w stanie zrozumieć

Ciekawość dziecka to jedna z najbardziej fascynujących rzeczy, której osoba dorosła nie zawsze jest w stanie zrozumieć. Jeżeli jednak tylko istnieje taka możliwość, to warto podsycać w naszych dzieciach ciekawość do świata, dzięki czemu będą one jeszcze bardziej inteligentne i będą się lepiej rozwijać. Nawet, jeżeli przy tej okazji dziecko zadaje mnóstwo pytań należy znaleźć chwilę, aby wszystko dziecku zawsze wyjaśnić. Warto również podsuwać dziecku różnego rodzaju książki, które pomogą mu wyjaśnić wiele spraw oraz poznać ciekawe miejsca. Jedna z takich pozycji, które można pokazać kilkulatkom jest “10 niesamowitych przygód Neli” autorstwa znanej i lubianej Neli Małej Reporterki.

Podróżowanie z Nelą

“Cześć,nazywam się Nela i mam osiem lat. Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach…Świat jest cudowny i możesz oczami wyobraźni podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody!” Tak ze swoimi czytelnikami wita się ta mała podróżniczka, która cieszy się wielką popularnością nie tylko wśród dzieci, ale również wśród dorosłych. Kto z nas nie chciałby odbyć tak wspaniałych podróży, jakie odbyła ta dziewczynka, która doczekała się już własnego programu telewizyjnego, gdzie pokazuje dzieciom jak wspaniałe jest podróżowanie. Jeżeli i my razem z naszym dzieckiem kochamy odwiedzać różne zakątki, to podróżowanie przez wspaniałą książkę Neli będzie dla nas czymś idealnym. Jest to jedna z najlepszych książek podróżniczych, które stworzone są z myślą o dzieciach. A kto lepiej zrozumie dziecko, jak drugie dziecko?

Poznajemy różne miejsca

10 niesamowitych przygód Neli” to najnowsze wydanie pierwszej książki tej rezolutnej dziewczynki, która pokazuje dzieciom różne zakątki (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/10-niesamowitych-przygod-neli-1-nela-mala-reporterka). Tym razem dzięki niej będzie można zobaczyć wygasły wulkan i skąd tak naprawdę bierze się ryż (nawet wielu dorosłych nie zdaje sobie z tego sprawy do końca). Nela zaprezentuje za pomocą treści, jak również zdjęć… różowe delfiny, które są wielką ciekawostką. Do tego będziemy mogli z bliska przyjrzeć się tygrysom, kobrze, kajmanom, słoniom. Dziewczynka prezentuje przed nami różnego rodzaju rzeczy, które można zobaczyć w wielu egzotycznych zakątkach. Może samodzielnie z dzieckiem nie będziemy mieli okazji tam dotrzeć z dzieckiem, ale warto zrobić to przy pomocy tej książki. Jest to naprawdę wspaniała pozycja, która pokazuje, że podróżować można w każdym wieku, jeżeli tylko będzie chciało realizować się swoje marzenia.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com